Субота, 28 Березня

Завтра в український прокат виходить фільм про Василя Стуса “Заборонений”

4 вересня 1985 року в радянській колонії загинув борець за незалежність України, Герой України, видатний поет, перекладач, прозаїк та лідер громадської думки – Василь Стус.

А вже завтра, 5 вересня, його пам’ять вшанують виходом у кінотеатрах біографічної драми “Заборонений”, яку зняв Роман Бровко за сценарієм Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова.

Зазначимо, що в прокат фільм під назвою “Стус” мав вийти 28 лютого 2019 року, але вихід стрічки відклали до вересня через скандал з вирізаною сценою суду, де присутній адковат Стуса – Віктор Медведчук (зараз відомий як кум Путіна, і народний депутат чергового скликання).

Окрім цього, вирішили відмовитись від імені поета в назві, оскільки головний герой є не лише постаттю Василя Стуса, але й уособленням боротьби з радянським режимом.

Загальна вартість виробництва українського кіно склала 38,5 млн грн, у тому числі – 19,2 млн грн державної підтримки.

“Заборонений” буде доступний для перегляду з 5 до 11 вересня глядачам, віком від 12 років. У головних ролях знялися: Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленніков, Карина Шереверова, Віталій Салій.

Сюжет розгортається у 1965 році, коли молодий поет Василь Стус вирішує протистояти безправноум становищу українців у Радянському Союзі та починає говорити про те, про що мовчать мільйони. За це на нього тиснуть, погрожують, і врешті відправляють у заслання, де Стус продовжує свою боротьбу.

Влітку 2018-го навколо стрічки розгорнувся скандал — зі сценарію прибрали сцену за участю тодішнього адвоката Стуса Віктора Медведчука. Проте згодом автори пообіцяли її повернути.

Син Василя Стуса — Дмитро — заявив, що відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки. Також Дмитро Стус заявив, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.


Новини партнерів:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР