Новини

Чорт із ним, – Ілон Маск заявив, що продовжить фінансувати Starlink в Україні

Ілон Маск після серії скандальних дописів заявив, що таки продовжить фінансування Starlink в Україні. Водночас засновник Space X дорікнув, що інші компанії продовжують заробляти, а його компанія буде надавати гроші Україні.

Про це він написав у своєму твітері увечері 15 жовтня. Ілон Маск не уточнив, про які компанії йде мова, пише 24 Канал.

Поки невідомо, що саме змінило позицію Ілона Маска, який вже надсилав листа Пентагону про те, що не може фінансувати Starlink в Україні. Та все ж після всіх перепитій усе, мабуть, повернулося на свої місця.

Чорт з ним… Хоча Starlink все ще втрачає гроші, а інші компанії одержують мільярди доларів від платників податків, ми продовжимо безкоштовно фінансувати уряд України, – написав Маск.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк відреагував на допис Ілона Маска і подякував йому за те, що він став на правильний бік, при цьому зазначивши, що Україна це цінує.

Компанія Ілона Маска SpaceX попередила Пентагон, що може припинити фінансування надання супутникового зв’язку Starlink в Україні, якщо відомство відмовиться виплачувати десятки мільйонів доларів на місяць.

У SpaceX зазначили, що фінансування коштуватиме понад 120 мільйонів до кінця року і може обходитися у близько 400 мільйонів доларів упродовж наступних 12 місяців.

Однак свій лист Пентагону щодо фінансування Ілон Маск надіслав ще до публікації скандальних твітів про нібито російський Крим та Третю світову.

Офіс Президента запевнив, що знайде шляхи для береження Starlink в Україні. Однак і партнери України не залишилися байдужими до цього питання – наприклад до заяви Ілона Маска глава МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс запропонував створити коаліцію для фінансування Starlink або знайти альтернативного постачальника і підкреслив, що його країна готова зробити свій внесок.