Новини

Куди поїхати на вихідні: Княжі скелі та місце для відпочинку на річці

У Львівській області є доволі унікальний об’єкт — Княжі скелі — група скель, що височіють над долиною ріки Стрий.

Княжі скелі розташовуються біля села Тишівниця в Сколівському районі Львівської області. По-науковому – це комплекс ерозійних останців палеогенових пісковиків яменської світи. Важко повірити, але 70 млн. років тому на цій території плескалося глибоке море, а його дно місцями встеляли пісковики зі скелястими виступами. Море обміліло, скелі зостались. Вітер, дощ, сніг обточили їх до теперішнього стану.

Вигляд на Княжі скелі з лівого берега р. Стрий. Фото: Halyna Zav

Максимальна відносна висота скель — 42 м. Являють собою ерозійні останці палеогенових пісковиків ямненської світи. Популярний об’єкт гірського туризму, альпінізму і екстремального маунтбайкінгу. Поряд, на лівому березі річки, обладнано місця для кемпінгу. Виділяють три скельні останці: Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Зі скелі Ярославна відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий.

Більша скеля це “Княжа”, трохи нижче розташовані ще дві скелі – «Ярославна» та «Ханська». Назви їх пов’язані з легендою, яка оповідає про те, що на руську землю нaпали татари. Війська князя та татар зійшлися в битвi в урочищі Межиброди. Князь керував битвoю зі скелі, що височіла над річкою серед лісу. З кожною годиною становище руського війська погіршувалося. Татари підбиралися вже до охорони князя. Особливо пильнували за дочкою князя Ярославною, яка була настільки вродливою, що в неї закохався татарський хан. Була вказівка взяти князівну в полон тільки живою.

Найжoрстoкіша битвa відбувалася на скелі, де був князь з дочкою. Татар насунуло стільки, що скеля розкололася на двоє. На одній стояв князь, а на другій князівна, оточена вoрогами. Щоб не здатися ворогові, Ярославна скочила зі скелі в ріку, а хан, який плив до скелі через річку на коні, скам’янів від горя. Татарське військо, побачивши смерть хана, кинулося втікати, а руські воїни знищили їх до кінця. До цього часу збереглися скелі: Княжа, Ярославни та Ханська.

З найвищої – «Княжої» відкривається чудовий вигляд на долину річки Стрий в напрямку міста Стрий.

Згори міст через річку Стрий здається іграшковим. Вдалині село Нижнє Синьовидне.

Княжі скелі

На вершині скали знаходиться ідеально гладка кам’яна площадка з двома пласкими брилами-постаментами. Слизька навіть в суху погоду, тому вилазити на неї краще у спеціальному взутті.

Видніється залізнодорожній міст у с. Межиброди

Як добратись: зі Львова це 100 км. Проїжджаючи село Нижнє Синьовидне, з’їжджайте з траси в напрямку села Тишівниця. Локацію можете знайти також по гугл картах під назвою “Княжі скелі”.

Забратися на скелі не важко, але треба бути обережним. Шукайте стежку від дерев’яної церкви та дзвіниці, які стоять там у підніжжі. Самі скелі більш ніж варті, щоб їх побачити. Під певним ракурсом навіть схожі на Язик Троля в Норвегії.