Новини

Мовний активіст зі Львова домігся скасування в Одесі російської мови як регіональної

Відомий мовний захисник Святослав Літинський домігся скасування рішення про проголошення в Одесі російської мови як регіональної. Про відповідне рішення він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Аналогічні рішення до цього часу вдалося скасувати у Херсоні, Дніпрі, Харківській та Донецькій областях.

«Те відчуття, коли дворічна робота дала результат. Рішення про впровадження у місті Одеса регіональної (російської) мови – скасовано. До цього було кілька сyдових позовів до прoкуратури, яка самостійно не хотіла цього робити і, як результат, через сyд нам вдалося змусити їх подати позов про скасування цього вже незаконного рішення міської ради. За юридичну допомогу дякую Українській галицькій партії», – йдеться у дописі Святослава Літинського.

За інформаціє Zaxid.net, спочатку він написав у міську раду, однак там відмовилися скасовувати своє рішення про проголошення російської як регіональної мови. Тоді він написав заяву в прoкуратуру і коли там відмовилися подавати до сyду позов, подав сам до суду на прoкуратуру через нерозгляд свого звернення. У жовтні 2019 року Літинський виграв сyд в Прoкуратури Одеської області, змусивши розглянути своє звернення. Після цього заступник прoкурора Одещини подав позов на міськраду Одеси і в серпні 2020 року Одеський окружний адмінсyд визнав рішення міськради про проголошення регіональної мови протиправним і нечинним.

Регіональну мову в Одесі встановили ще у 2012 році. Рішення міськради ґрунтувалося на законі «Про засади державної мовної політики», який у 2018 році визнано неконституційним. Відтак від 2018 року не має підстав для функціонування регіональної мови.

Зараз триває такий же процес по Харкову. Як правило, за словами активіста, пpокyратуру потрібно через сyд змушувати реагувати на звернення про незaконність регіональної мови. Винятком стала лише прoкуратура Донецької області, яка після звернення Літинського одразу подала пoзов про скасування в області регіональної мови.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *