Новини

Поблизу Львова вирощують саджанці для оновлення Карпатських лісів

У смт. Брюховичі, що межує зі Львовом, знаходиться підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де вирощують саджанці дерев для озеленення карпатських лісів.

Про підприємство детальніше розповів Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

“Ці саджанці вирощені за шведською суперсучасною технологією, яка допомагатиме нам висаджувати в Карпатах та на Поліссі лісові культури із закритою кореневою системою”, – каже Ганущин.

За допомогою даної лінії підприємством було висіяно 500 тисяч насінин в контейнери для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, а саме такі основні лісоутворюючі породи: сосна звичайна – 240 тис шт., модрина європейська – 100 тис шт., ялина європейська – 50 тис шт., бук лісовий – 20 тис шт., ялиця біла – 10 тис шт., дугласія – 14 тис шт., дуб – 70 тис шт.

Саджанці знаходитимуться в теплиці до середини липня звідки будуть також вивезені на поля дорощування для акліматизації та підготовки до зими.

Річна продуктивність комплексу становить 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою.

У перспективі з використанням наявних теплиць на підприємствах Львівського ОУЛМГ сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 10 млн сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

21 березня 2019 року у Міжнародний день лісів у тестовому режимі було здійснено перший посів, а 26 червня – другий.

А ось офіційний й масовий перший посів у теплицях ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відбувся в другій половині березня цього року.