Новини

Сьогодні в Україні святкують День батька: історія та привітання

Сьогодні в Україні святкують День батька!

З 2019 року День батька в Україні – державне свято, його святкують у третю неділю червня, як у більшості країн світу. У 2020 році День батька припадає на 21 червня.

Історія свята

День батька (Father’s Day) з’явився в США більше ста років тому, але в якості національного свята затвердили його тільки в 1966 році. Президент США Ліндон Джонсон підписав постанову про відзначення Дня батька щороку в третю неділю червня.

День батька заснувала у Сполучених Штатах Америки жінка на ім’я Сонора Смарт, в заміжжі місіс Додд, яка проживала у місті Спокан (штат Вашингтон). Крім неї, в сім’ї було ще п’ятеро дітей. Після народження шостого малюка, мати Сонори померла і батько, Вільям Джексон Смарт, взяв на себе всі турботи про дітей. Він, звісно, не міг замінити їм матір, однак зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина.

Після того, як свято стало національним в 60-х роках в США, ідею святкування підхопили в Канаді, Південній Африці, Японії, Франції, Швейцарії, Великобританії. Сьогодні перелік країн розширився до 40.

Варто відзначити, що в Італії День батька відзначають 19 березня, в Польщі – 23 червня, в Південній Кореї – 8 травня, в Німеччині – в день Вознесіння Господнього, в Австралії – в першу неділю вересня, а в Грузії – 3 жовтня.

Цікаво, що так само, як і в День матері, в деяких країнах прийнято чіпляти на одяг квітку троянди. При цьому червону – якщо батько живий, білу – якщо вже помер.

В Україні в 2006 році з ініціативою відзначати День батька виступили представники громадської організації Міжнародний центр батьківства. Згодом на підтримку ініціативи зібрали 10 тисяч підписів під листом до президента України, провели регіональні громадські форуми і Всеукраїнський форум.

У 2009 році Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства оголосив про щорічне святкування Всенародного дня батька в третю неділю вересня.

Через 10 років, в 2019 році, президентом України Петром Порошенком був підписаний указ про перенесення дати святкування на третю неділю червня. У документі зазначено, що одна з цілей свята – підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей.