Новини

У Карпатах будують незвичайне поселення “гуцульських хобітів”

На Прикарпатті, у селищі Верховина, на гірській галявині, взялися за створення екологічного казкового містечка з фільму “Володар перснів”.

Про це на своїй сторінці повідомив волонтер Андрій Боєчко.

“Ми назвемо його Hobbithills або Hobbitvill. На гірській поляні ми побудуємо казкове містечко, яке ви бачили в фільмі “Володар перснів”! Але це буде не бутафорське кіношне поселення, а справжнє, реальне, екологічне, сучасне, енергозберігаюче, казкове містечко”, – пише Андрій Боєчко.

Там будуть стояти будиночки гуцульських хоббітів, пастися овечки і корівки, в потоці плескатиметься струмкова королівська форель, а в вуликах карпатські бджоли чаклуватимуть над чудодійним гірським медом.

“Ми “закрили” другу чергу будівництва. Третю чергу розпочнемо восени (можливо, на іншій локації). Презентацію міста планували провести з 2 по 9 травня, однак пандемія внесла корективи. Покажу місто пресі 4 червня, на 5-ту річницю першої церемонії нагородження орденом Народний Герой України! Заодно і відзначимо разом цю річницю”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Гобітхіл — це не готельний комплекс і не турбаза, а містечко, в якому кожна хатинка має свого власника, і сам власник вирішує здавати своє житло в оренду чи ні. Всі криївки унікальні, як зовні, так і всередині.

“Перші 10 гобітських криївок будуть готові до прийому гостей з 15 червня. Однак, не всі хатини здаватимуться в оренду. Кілька мешканців Гобітхілу житимуть там постійно. Другі 10 криївок плануємо завершити до 15 липня”, — додає Андрій Боєчко.

Гобітхіл матиме власні герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про Незалежність від орків, владу, митницю, жандармерію, військо, шрифт, символи, правила, суд, пресу та пошту.

“Кожен мешканець Гобітхіла матиме паспорт гуцульського Гобіта. Єдиною домінуючою релігією Гобітхіла є любов до України, збереження та відтворення традицій жителів карпатських гір та віра в добро”, — розповідає Андрій Боєчко.

В містечку працюватиме колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. В Гобітхілі також діятиме майстерні гончарів, ковалів, килимарів та різьбярів. Там дітей навчатимуть традиційним карпатським ремеслам. У місті постійно працюватимуть спортивні та туристичні інструктори.

На полянах і в лісах навколо Гобітхіла ростуть гриби, ягоди, трави, квіти, дерева і кущі. Окремою окрасою міста стане озеро з форелями та осетрами.

За словами Андрія Боєчка, у Гобітхілі встановлять найсучаснішу систему септиків та введуть обов’язкове сортування сміття. Поліетиленові пакети в місті використовувати заборонено.

“Як верховинний війт, клянуся нікому і ніколи не давати хабарів, не брати хабарів від інших, працювати чесно і відкрито. Вибори війта відбуватимуться двічі на рік, щоби кожен мешканець міста мав можливість долучитися до його розбудови”, — зазначає Андрій Боєчко.