Новини

У Раду внесли законопроект, яким можуть запровадити декретну відпустку для чоловіків

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 3695, який зрівняє можливості матері та батька на догляд за дитиною. Цей закон передбачає батьківську декретну відпустку.

Законопроект називається “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною”. Наразі тексту законопроекту немає.

“Цей законопроєкт – перший крок України у виконанні її зобов’язань у межах міжнародного “Партнерства Біарріц” зі встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя. Приєднання України до “Партнерства” було ініційоване першою леді Оленою Зеленською та підтримано Кабінетом міністрів”, – кажуть в Офісі Президента.

Закон допоможе усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, та створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону про «Про відпустки». Тоді у законодавстві будуть закріплені такі права чоловіків:

  • на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);
  • на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;
  • рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.