Новини

У селі Липники неподалік Львова є бананова ферма: а де банани – там і лимони і ще багато всього

У селі Липники, що за 10 км від Львова, діє бананова ферма. На фермі вирощують близько 30 видів екзотичних рослин, серед яких: банани, кавові дерева, лимони, лайми, кумкват та гранати.

Про це ZAXID.NET розповів власник ферми Андрій Труш.

Усі екзотичні рослини ростуть в спеціальній вегетарії, яку розробили за голландською технологією. При вході в теплицю розміщений спеціальний котел, який нагріває близько двох тонн води, її по теплиці перекачують насоси, щоб у приміщенні постійно трималося тепло.

фото Андрій Риштун
фото Андрій Риштун
фото Андрій Риштун
фото Андрій Риштун

“Рослини без проблем можуть рости у звичайних кімнатних умовах та навіть будуть плодоносити. Однак для того, щоб виростити банани в домашніх умовах, рослина має отримувати потрібну кількість ґрунту”, – зазначає Андрій Труш.

фото Андрій Риштун
фото Андрій Риштун
фото Андрій Риштун

«Банан не буде таким довговічним, як, до прикладу, садженець лимона, адже лимон буде рости роками. Але рік-два садженець банана нормально росте у кімнатних умовах. Перед тим, як продати, ми такі саджанці готуємо, використовуємо багато органіки. 99,9% – це органіка, яку ми додаємо у ґрунт. І якщо банан правильно підливати, давати певні мінеральні добавки, то він буде чудово рости», – додає власник.

Також на фермі проводять екскурсії. Переважно подивитися на екзотичні рослини приїжджають школярі.