Новини

У Таїланді слонів, які залишились без роботи, повертають у середовище проживання

Через пандемію в усьому світі роботу втрачають не лише люди, але й тварини. Так, у Таїланді почали повертати слонів з туристичних таборів у природне середовище проживання. Через відсутність туристів там немає коштів на їх утримання.

Більше 100 тварин у провінції Чіангмай на півночі Таїланду подолали відстань у 150км, аби повернутися у рідний для себе район Має Чаєм. У фонді зазначають, що слонам краще знаходитись у природному середовищі проживання, якщо хазяї не зможуть їх утримувати. Крім того, у цьому районі слони традиційно проживають неподалік від селищ, а місцеві наглядають за ними.

У фонді рятування слонів заявили, що почали проект з повернення тварин у відповідь на прохання їх власників. На тлі пандемії у туристичних таборах різко скоротилась кількість туристів, і адміністрація таборів не має необхідних коштів на їх утримання.

За оцінкою Всесвітньої спільноти захисту тварин, від голоду в країні можуть померти 2000 слонів, оскільки власники не можуть їх прогодувати.

Проект фонду діє ще в одній провінції Таїланду. У організації заявили, що «не знають, коли Covid-19 мине», але їх задача — «допомогти нагодувати тварин, які втратили роботу через спалах вірусу».

«У цих слонів не було можливості повернутись додому вже більше 20 років. Вони щасливі повернутись додому. Вони видають веселі звуки, бігають до джерела біля поселень і граються з дітьми», – заявляють там.