Новини

Укрaїнa вcтaнoвилa пeршoгo пiдoзрювaнoгo y вбивcтвaх в Бyчi – цe кoмaндир Ceргiй Koлoцeй

Офісу генпрокурора вдалося встановити першого підозрюваного у звірствах, які російська армія чинила в Бучі. Повідомлення про підозру оголосили росгвардійцю Сергію Колоцею, пише 24 Канал.

Колоцей є командиром підрозділу росгвардії. Прокурори та військові встановили, що саме він вбив 4 беззбройних цивільних українців у Бучі.

Фотографія, на якій троє застрелених чоловіків лежать зі зв’язаними руками на вулиці Яблонській, стала одним із символів звірств росіян у Бучі. Зауважимо, був ще четвертий вбитий, але він у кадр не потрапив.

У трьох жертв виявили вогнепальні поранення голови, у четвертого чоловіка – прострілені внутрішні органи та хребет.

За даними слідства, до цього причетний Колоцей. Також 29 березня рашист катував ще одного мирного мешканця Київщини. Російський військовий змушував чоловіка зізнатися у підривній діяльності щодо путінської армії.

Він забрав проукраїнськи налаштованого мешканця “у підвал”, де бив його руками, прикладом автомата та гардою ножа. Чоловіка вивозили на місце страти, де, імітуючи розправу, стріляли біля вуха. Окремим збоченим видом знущання з потерпілого було примушування нюхати мертву людину, – розповіла генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Вбивцю вдалося розпізнати завдяки відео з камери спостереження на пошті у Білорусі. Адже звідти Колоцей відправляв награбоване в Україні. Відомо, що росіянин надіслав додому в Ульяновськ капот автомобільного багажника.

На підставі зібраних доказів, показань потерпілого, а також портретної експертизи прокурори відкрили проти російського військового кримінальну справу. Вона стосується статті про жорстоке поводження з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни, які поєднані з умисними вбивствами.

Наразі правоохоронці встановлюють причетність Колоцея до інших вбивств у Бучі.