Новини

В Україні планують відмовитися від паперових паспортів. Їх мінятимуть на пластикові

Кабінет міністрів підтримав законопроект про паспорт у формі книжечки, згідно з яким планується поступове виведення паперових паспортів з обігу із заміною їх на ІД-картки.

Запропонований проект закон передбачає, що коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть замінювати на паспорт у вигляді ІД-картки. А нові паспорти видаватимуть тільки у формі пластикових карток.

Терміни дії паспортів-книжечок будуть такі:

– для осіб від 16 до 25 років – до 25-річного віку;

– для осіб від 25 до 45 років – до 45-річного віку за умови, що до дня вступу в силу цього закону в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;

– для осіб у віці від 45 років – безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нова фотокартка після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.