Новини

В Україні вперше запрацювала паромна переправа через Дунай до Румунії

В Україні запрацювала перша поромна переправа “Орлівка-Ісакча”, яка дозволить за невелику плату потрапити з Одещини через Дунай до Румунії. Про це повідомили у пресслужбі Держприкордонслужби України.

Зараз на пором пускатимуть лише вантажівки. Вартість однієї поїздки обійдеться у 50 євро. Як тільки дозволять проїзд легковим автомобілям — переправа обійдеться у 15 з авто, для мікроавтобуса — 20, а піші мандрівники зможуть перетнути Дунай за €1.

Раніше, дорога через Молдову (200 кілометрів шляху) займала до 12 годин, а тепер поїздка триватиме 7 хвилин, тобто очевидне скорочення поїздки на 10-12 годин. Перша вантажівка з України попрямувала в румунське Ісакчі 12 серпня.

На переправі працює 1 паром, але у наступному році їх буде два. Пропускна спроможність цього пункту пропуску складає щодо легкового автотранспорту – це 350 автомобілів. Вантажівки – 150 автомобілів. Автобусів – 150. І зокрема пасажирів може перетинати кордон до 1000 людей.

“Наразі поки 1 пором румунський в експлуатації, що дозволяє в рік провезти їм близько 130 тисяч одиниць транспорту частотою 1 година. До травня 2021 року буде другий пором і частота буде кожні 30 хвилин. Сьогодні починаємо з частоти щогодини і то, на цю частоту вийдемо десь у вересні. Зараз по факту проходу транспорту”, – пояснив заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло.

Споруджена вона в найвужчому місці Дунаю – ширина річки тут не перевищує 900 метрів. Вартість проєкту становить 12 млн євро. Його фінансують дві приватні компанії.

Фото: unn.com.ua

Поромна переправа Орлівка-Ісакча, яка з’єднує по річці Дунай Україну і Румунію, проходила тестові випробування ще у вересні 2019 року.