Новини

В Україні знизять офіційний вік молоді з 35 до 29 років

Учора, 21 липня, народні обранці ухвалили за основу законопроект, яким пропонують знизити офіційний вік молоді до 29 років.

Це рішення підтримали 265 народних депутатів.

У проекті закону пропонують визначити основні поняття, мету, завдання, принципи та пріоритети молодіжної політики в Україні, гарантії та механізми участі молоді у її формуванні та реалізації, повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, особливості організаційних і правових засад утворення та діяльності молодіжних та дитячих громадських об’єднань.

Та пропонують знизити вік молоді до 29 років. Автори закону пояснюють, що чинним законом встановлено широкі вікові рамки (від 14 до 35 років), що призводить до розпорошення обмежених ресурсів на вирішення питань великої кількості груп молоді різного віку. Зменшення віку молоді дозволить цілеспрямовано використовувати ресурси для молодих людей у перехідний період, протягом якого молодь найбільше потребує підтримки.

Автори звертають увагу й на те, що підхід до визначення поняття «молодь» в Україні (14-35 років) також не збігається з підходом Організації Об’єднаних Націй, за яким молоддю вважають людей віком 15-24 роки. У Стратегії ЄС молодими визнають людей віком 13-30 років.

Закон також пропонує створити Нацраду з питань молоді при Кабінеті міністрів, передбачає розширення мережі молодіжних центрів та запровадження молодіжних працівників на місцях для ефективної молодіжної роботи. Створюється Український молодіжний фонд, який видаватиме гранти на підтримку ідей, ініціатив та проектів молоді, а також інституційні гранти.