Фільми

6 фільмів про жінок, які стали легендами завдяки своїм неймовірним внутрішнім якостям

Незалежність і успіх не даються просто так, їх потрібно заслужити силою волі, талантом і наполегливістю.

Про це пише L’officiel.

“Коко до Шанель” 

Жінка, яка змінила моду, шпигунка і вигнанниця, легенда індустрії, коханка і кохана – у Габріель Шанель було яскраве життя, в якому вона була повноправною господинею самій собі. Габріель народилася в багатодітній родині, зросла в притулку, куди батько привіз її і інших своїх дітей після смерті дружини. Шанель знала, що вибитися в люди зможе не тільки завдяки отриманим в дитячому будинку знань про крою та шиття.

Наполегливість, цілеспрямованість, пристрасність по відношенню до життя – те, що вело її вперед багато років. Звичайно ж, якщо ти молода француженка, приваблива і не обтяжена стереотипами, на шляху будуть зустрічатися різні чоловіки, відносини з якими стануть перепусткою, наприклад, у вищий світ. Фільм Анн Фонтен розповідає про молодість Коко Шанель, періоді, коли після виступів в кабаре невеликого містечка вона раптом стала коханої барона і творцем неймовірно красивих капелюхів.

“Залізна леді” 

Для Меріл Стріп немає нічого неможливого. Кожне перевтілення актриси – це геніальна гра, яка навіть без складного гриму робить її схожою на героїнь, що існували насправді. Роль Маргарет Тетчер, видатного політика, прем’єр-міністра Великобританії, якій доводилося приймати непопулярні рішення для порятунку економіки країни, переживати критику, страйки та інші “радощі” високої посади, – яскраве тому підтвердження.

Але “Залізна леді” режисера Філліда Ллойд тим і хороша, що показує Тетчер різною: люблячою дружиною, матір’ю, яка на схилі років сумує за вже дорослим дітям; сумнівається державним діячем, для якого важливі його рішення. За цю вражаючу роль Меріл Стріп отримала “Золотий глобус” і “Оскар”.

“Леді”

Так, політичні діячі бувають різними. Хтось стає свідком розв’язування воєн, а хтось їм протистоїть. Хтось бореться за власне право називатися прем’єр-міністром, а хтось – за мир і незалежність країни. Контрасти завжди привертають, тому після “Залізної леді” можна подивитися “Леді” Люка Бессона. Фільм французького режисера розповідає історію Аун Сан Су Чжі – бірманського і мьянманского політика, лауреата Нобелівської премії миру, лідера демократичного руху. Коли Аун Сан Су Чжі було всього два роки, її батько, лідер руху за незалежність М’янми, був убитий політичними опонентами. Пройшли роки. Подорослішавши, дівчина зрозуміла, що хоче іншого життя. Аун Сан Су Чжі поїхала вчитися в Лондон, вийшла там заміж і не збиралася повертатися на батьківщину. Через хворобу матері вона повертається в Бірму і стає новим лідером демократичних сил. Аун Сан Су Чжі перемагає на парламентських виборах, результати яких військовий режим країни не визнає, а її як особу, здатну підірвати свавілля влади, садять під домашній арешт. Всього за різними звинуваченнями Аун Сан Су Чжі провела під арештом близько 15 років, розлучена з сім’єю, але не зломлена.

“Фріда” 

Один з найяскравіших фільмів початку 2000-х. “Фріда” Джулі Теймор подарувала широкої аудиторії моду на мексиканську художницю, підкоривши історією її життя. Відмінні костюми, приголомшлива музика, переконлива акторська гра Сальми Хайек – все це зробило стрічку неймовірно популярною. Звичайно, про подібність, а точніше – про його відсутність, Сальми і Фріди можна говорити довго, але краще абстрагуватися і просто насолодитися фільмом.

“Фріда” досить повно розповідає про дорослішання і формування Фріди Кало, волелюбної, навіженої і неймовірно талановитої художниці. Через жахливу аварію дівчина отримує серйозну травму хребта, через що довгий час проводить в гіпсі і довго відновлюється. Її залишає коханий. Сила волі і підтримка сім’ї не дають впасти духом. Фріда загартовується, відображаючи всю свою внутрішню біль на полотнах. Їй судилося зустріти видатних людей свого часу: від радянських революціонерів у вигнанні до художника-монументаліста Дієго Рівери, за якого вона вийде заміж. Їх пристрасні відносини зі сварками і зрадами стануть легендарними, хоча на початку шлюбу ніхто не міг ручатися, що він триватиме довго.

“Любов і пристрасть. Даліда” 

Легендарна французька співачка, якій вдалося домогтися неймовірного успіху. При її життя було продано більше 170 мільйонів платівок виконавиці. Даліда підкорила Францію і США, багато працюючи і повністю віддаючись двох речей – творчості і любові. Ще до зоряної кар’єри і нового імені, не сходив зі сторінок газет, її звали Іоланда. Італійка за походженням, вона народилася в Єгипті. Батько Іоланда був професійним музикантом. Мабуть, гени батька зіграли свою роль. Яскрава красуня, Іоланда в 1954 році перемогла на конкурсі краси “Міс Єгипет”, працювала манекенницею і знімалася в кіно, вирішивши для розвитку кар’єри переїхати в Париж.

У столиці Франції, під час одного з виступів, її помічають продюсери. І починається приголомшливий успіх. Пісні, які стають хітами, чоловіки, здатні відмовитися від життя через те, що їх творчість не знаходить відгуку аудиторії, авантюристи … У всьому цьому легко втратити себе, втомитися і згоріти, як метелик, що летить на вогонь. “Любов і пристрасть. Даліда “- неймовірно емоційна історія про жінку, що пізнала одну просту істину: щастя не вимірюється в кількості концертів і променях софітів.

“Джуді” 

Знакова роль Рене Зеллвегер, яка довела, що ця актриса здатна повернутися на великі екрани навіть після багаторічної творчої кризи. Отримані за неї “Золотий глобус” і “Оскар” підтверджують, наскільки сильно Зеллвегер вжилася в образ і прожила історію голлівудської легенди Джуді Гарленд.

Драма режисера Руперта Гулда охоплює різні роки життя і творчості Гарленд. Сюжетні лінії перетікають одна в іншу, протиставляючи ранній успіх Джуді і її важкий стан через тридцять років. Ще дівчинкою Гарленд потрапила в Голлівуд, де з неї намагалися зробити стандартну кіношну красуню. Джуді була неймовірно талановита, вона прекрасно співала і була хороша в різних амплуа, хоч продюсери і режисери не давали їй розкритися повноцінно. Гарленд була однією з тих, хто відкрито заявив, що на студії актрис змушують приймати наркотичні речовини для контролю над вагою. Вона пробує добитися успіху в Великобританії. Джуді супроводжує любов шанувальників, але їй все важче даються розставання з дітьми, які залишились в Каліфорнії. Через зловживання психоактивними речовинами Гарленд все важче даються виступи. Вона виснажена і змучена. Історія її зоряної слави добігає кінця. Розуміючи це, Джуді ще більше розкривається як сильна творча натура.