Неділя, Лютий 17

Львів посів друге місце в «Індексі креативності міст»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Аналітичний центр CEDOS на замовлення ініціативи Kyiv Smart City створив індекс креативного потенціалу міст України, за яким Львів посів друге місце, поступившись Києву. У дослідженні, окрім Львова, проаналізували ще чотири міста України: Київ, Харків, Дніпро та Одесу, пише портал Твоє Місто.

Розробники аналізували як офіційну статистику, так і дані соціологічних опитувань, Facebook, Google Maps, інформацію від експертів, краудфандингових і донорських організацій. За цим показником Львів (індекс 24,82) поступився столиці України (28,58), проте значно випередив Харків (10,11), Одесу (11,38) та Дніпро (10,78).

З наведеної інфографіки можна зрозуміти, що Київ має найбільший економічний потенціал, а у Львові – найкращий рівень культурного життя.

Дослідження показало, що Харків має найнижчий рівень розвитку культури і найнесприятливіші умови, а Одеса – найслабший економічний потенціал.

В основу Індексу покладено розрізнення трьох груп показників, що свідчать про потенціал міста в розвитку культури та креативності:

  • жвавість культурного життя;
  • розвиток культурних та креативних галузей економіки;
  • умови, що сприяють розвитку культури та креативності в цілому.

Субіндекс – «Культурне життя»

Сюди входять два блоки: «Культурна інфраструктура» та «Участь в культурному житті». Блок «Культурна інфраструктура» містить показники кількості закладів культури, кількості культурних подій, а також показники суб’єктивної задоволеності містян культурною інфраструктурою та можливостями проводити дозвілля.

«Участь в культурному житті» містить показники кількості відвідувань закладів культури, а також показник витрат домогосподарств на культуру та відпочинок.

За цим показником Львів (індекс 22,05) випередив всі інші міста, у тому числі Київ (17,76).

Субіндекс – «Креативна економіка»

У цьому субіндексі зазначено розвиток окремих галузей креативної економіки, а також збалансованість їхнього розвитку. До креативних галузей належать реклама, архітектура, архіви, бібліотеки та культурна спадщина, книги і преса, освіта у сфері культури, дизайн і візуальні мистецтва, музика, виконавче мистецтво та художні витвори, радіо та ТБ, програмне забезпечення та комп’ютерні ігри, відео та фільми.

«Креативна економіка часто розвивається в тіні. Разом з тим, універсальних індикаторів, які б дозволяли виміряти розмір креативної економіки, не спираючись на дані офіційної статистики, немає. Показниками, за допомогою яких ми вимірюємо розмір галузі, є кількість ФОПів, основний код КВЕД яких належить до тої чи іншої галузі, а також обсяг ПДФО, сплаченого на території міста за відповідними кодами КВЕД», – зазначається у дослідженні.

Окремим блоком показників є «Загальні показники розвитку та збалансованість розвитку культурних та креативних галузей». Цей блок вимірює рівномірність розвитку всіх галузей за кожним окремим показником (кількість ФОПів, обсяг ПДФО, кількість випускників, а також експертні оцінки).

За цим показником Львів (індекс 15,99) опинився на другому місці після Києва (19,65).

Субіндекс – «Сприятливі умови»

Цей субіндекс вимірює наявність додаткових факторів, що мають вплив на розвиток культури та креативності. До таких факторів зараховано:

  • територіальну та цифрову зв’язаність міста з іншими територіями;
  • сприятливі умови для ведення підприємницької діяльності;
  • потенціал міста вирощувати і притягувати таланти;
  • громадську активність, людиноцентричні цінності та добре врядування;
  • розуміння своїх КК активів з боку локальної спільноти.

Результати апробації методології Індексу доступні за посиланням.

Новини партнерів:Share.

КОМЕНТУВАТИ