Неділя, Лютий 17

Психолог розповіла про правило трьох хвилин, якого варто дотримуватися всім батькам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Скільки часу ви проводите зі своєю дитиною після роботи? З технічної точки зору, нам потрібно близько 30 хвилин, щоб приготувати для нього вечерю, близько 15 хвилин, щоб почитати йому книжку, мить, щоб поцілувати перед сном.

Але, на думку фахівців, серед усіх цих періодів є 3 хвилини, які можуть виявитися для дитини важливіше цілого дня.

Про правилі трьох хвилин розповіла керівник центру роботи з дітьми та практикуючий психолог Наталія Сиротич. За її словами, якщо ви будете його дотримуватися, то збережете прихильність дитини навіть тоді, коли вона досягне перехідного віку.

AdMe вирішив розібратися, як правильно використовувати ці 3 хвилини, щоб досягти повного взаєморозуміння з дитиною, і виявилося, що все досить просто.

Правило трьох хвилин

Правило полягає в тому, щоб кожен раз зустрічати дитину так, немов ви не бачилися дуже давно (навіть якщо ваша розлука тривала всього 5 хвилин, поки ви вибігали в магазин).

При цьому важливо опуститися на рівень очей дитини і приділити 3 хвилини на те, щоб обійняти ваше чадо і запитати, що відбувалося, поки вас не було. Особливо важливо дотримуватися цього правила, забираючи дитину з дитячого садка, зустрічаючи зі школи або повертаючись до нього після робочого дня.

Чому це необхідно

За словами психолога, в перші хвилини зустрічі з вами дитина вихлюпує практично всю зафіксовану в його пам’яті інформацію.

Наслідки ігнорування цього правила трьох хвилин можуть різнитися залежно від характеру малюка. Хтось, не маючи можливості розповісти батькам все при зустрічі, буде замовчувати про важливі деталі (поступово якісь факти почнуть здаватися дитині не такими значними, щоб про них говорити, а якісь моменти просто забудуться). У цьому випадку батьки ризикують багато випустити з уваги.

Інша дитина буде базікати весь вечір, нарощуючи на кожен факт нові подробиці, які у нього з часом встигнуть скластися в повноцінний розповідь. Батьки такого малюка теж ризикують багато чого не почути, так як для них постійна розмова малюка може проходити фоном до звичайних вечірніх справ.

Додаткові рекомендації

Потрібно відзначити, що правило трьох хвилин не передбачає того, що ви будете проводити з дитиною всього 3 хвилини в день. Воно лише вимагає того, щоб ви обов’язково виділяли ці 3 хвилини при зустрічі, щоб почути все найважливіше, що малюк хотів би вам розповісти.

Також для досягнення повного взаєморозуміння з дитиною можна використовувати наступні поради психологів.

Щотижня вибирайте час на те, щоб позайматися з дитиною чимось таким, що цікаво вам обом.

Давайте дітям зрозуміти, що ви їх чуєте. Наприклад, можете повторити отриману від малюків інформацію, щоб упевнитися, що все правильно зрозуміли.

Пом’якшує сильні емоції. Чи не демонструйте помилкового захоплення.

Повертайтеся до розмов через час, давайте зрозуміти, що пам’ятаєте те, про що вам розповідають діти.

Уникайте довгих і даремних суперечок, навіть якщо вони стосуються очевидних для вас речей. Замість цього скажіть дітям: «Добре, я зрозумів, що ви зі мною не згодні».

А як проходять ваші щоденні зустрічі з дитиною? Може, ви інтуїтивно підкоряєтеся правилу трьох хвилин, вислуховуючи все, що розповість чадо в перші хвилини після розлуки? Поділіться в коментарях.

Переклад Coffee & milk за матеріалами AdMe

Новини партнерів:Share.

КОМЕНТУВАТИ