Понеділок, Грудень 17

Сихів і центр Львова хочуть з’єднати вело-пішохідним екомаршрутом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

В управлінні архітектури та урбаністики Львівської міськради розробили проект “зеленого” вело-пішохідного маршруту “Сихів – університети – центр”, мета якого – з’єднати еко-маршрутом найбільший житловий масив з центральною частиною міста та освітніми установами, пише VG Львів.

Наразі це лише ескізний проект, остаточно затвердженого варіанту наразі немає. В бюджеті міста та розвитку на 2018 рік коштів на реалізацію проекту не передбачено.

Чому виникла ідея

У втіленні цього проекту зацікавлені в Українському католицькому університеті, два кампуси якого розташовані поблизу Стрийського парку та на вулиці Хуторівка, а також адміністрація ринку “Шувар”. Так, за словами архітектора та викладача НУ “Львівська політехніка” Антона Коломійцева, представники університету хочуть з’єднати свої кампуси своєрідним еко-маршрутом, а ринок “Шувар”, термінали якого розташовані вздовж вулиці Хуторівка, готовий трансформувати та облагородити свою територію, аби зробити її зручною як для пішоходів так і для велосипедистів.“Справа в тому, що Сихів – найбільший район міста, крім того тут є велика концентрація молоді, яка користується велосипедом. Тому, коли ми говоримо про молодих людей, варто розуміти куди саме рухаються ці люди: в основному до великих освітніх установ: до університету імені Франка, УКУ та “Львівської політехніки”. Крім того, можна згадати і про IT-центри, які наразі динамічно розвиваються та фактично пов’язують центр міста з Сиховом,”, – розповів 032.ua Коломійцев.

Яким може бути маршрут

За попереднім задумом, велопішохідний маршрут братиме свій початок від парку імені Івана Павла II, серед природи та зелені, що дасть змогу насолоджуватись краєвидами довкола. Через парк львів’янам пропонують прогулятися в обхід ринку “Шувар” до так званого Освицького гаю.

“Тут є грунтова дорога, люди активно використовують цю зону, але дорога фактично не підготовленою для нормальної їзди велосипедом. Далі ми рухаємось в бік ринку “Шувар”, де розташовані термінали ринку. Цю територію адміністрація планує трансформувати та зробити її більш придатною для велосипедистів”, – зазначає архітектор.

Після цього велосипедисти опиняться біля невеличкого за розмірами ставка на Хуторівці. Коломійцев розповідає, що цю вулицю можна пройти/проїхати напряму, перетинаючи таким чином велику магістраль загальноміського значення, або ж рухатись вздовж вулиці, плавно піднімаючись до залізничного містка та виїхати на вулицю Персенківку.

“Це промислова зона, сама територія перебуває в не найкращому стані. Вулицю необхідно озеленити. Далі велосипедист, їдучи вздовж вулиці Луганської потрапляє на залізничну станцію “Персенківка”. Вона є важливою через те, що тут зупиняються електрички, вона може в майбутньому використовуватися міською електричкою. Це досить екстремальний спосіб, проїхати цю вулицю на велосипеді, але цікавий”, – вважає Коломійцев.Новини партнерів:
Share.

КОМЕНТУВАТИ