Новини

У Міністерстві фінансів планують звільняти вчителів на пенсії

В Україні нарахували на 36 тисяч більше вчителів, ніж потрібно. Цю кількість потрібно оптимізувати і тим самим збільшити зарплату вчителям, які залишаться працювати.

Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За словами Єрмоличева, у школах працює велика кількість пенсіонерів через те, що у них низька пенсія. Посадовець вбачає оптимізацію української у звільнені педагогів похилого віку, щоб дати можливість виплачувати молодим спеціалістам більшу зарплату. Він зазначає, що з 90-х кількість учнів зменшилася вдвічі, а вчителів – ні.

Посадовець наголошує, що потрібно оптимізувати мережу шкіл в Україну. Однак, чіткого її плану у Романа Єрмоличева немає, тому що кожний район, місто та ОТГ – специфічні. Для прикладу, школи у гірській місцевості, де дітям необхідно щодня проходити 2-3 км, щоб дійти до навчального закладу.

«Як там оптимізувати мережу? Там не можна зробити дороги, не можна запустити шкільний автобус. А є, наприклад, Чернігівщина, де село від села розташоване на 50 км. Можна оптимізувати тут? Ти ж не будеш возити дітей за 50 км», – продовжує заступник міністра фінансів.

Єрмоличев додав, що зарплати вчителям з 1 вересня підвищувати не будуть.

«Проблема в тому, що у нас бюджетний і навчальний роки не збігаються. Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів», – додав Роман Єрмоличев.