Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius та інші бренди повертаються в Україну

МЗС України офіційно підтверджує, що бренди однієї з найбільших у світі дистриб’юторських груп в індустрії моди Inditex — Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home — повертаються в Україну.

На доручення Президента України з 2022 року Міністерство закордонних справ веде системну роботу з усіма провідними міжнародними брендами, які залишили український ринок через початок повномасштабної війни рф, задля відновлення їхньої роботи в Україні. Повернення Inditex є наступним кроком після відновлення роботи McDonald’s, H&M та інших компаній.

“Повернення великих міжнародних компаній на український ринок створює нові робочі місця для українців, надає їм доступ до якісних товарів і послуг, підтримує економіку України в часи війни та поглиблює її інтеграцію у світову економіку, зміцнює довіру міжнародного бізнесу та інвесторів у нашу державу та її перемогу”, – коментують в МЗС.

Відтоді як компанія припинила доставляти товари в Україну, вона продовжила платити податки і зарплату своїм 1000 українським працівникам, хоча більшість з них були вдома без жодної роботи. Inditex зберігала договори оренди з орендодавцями під час закриття магазину, але не розголошує, на яких умовах.

Майже два роки магазини стояли пусткою, перетворившись в українських торговельних центрах на “чорні діри” чи “капсули часу”, на опущених ролетах яких досі можна побачити оголошення, актуальні на початок лютого 2022 року.

Тепер іспанська група, яка нараховує приблизно 5700 магазинів у більш ніж 90 країнах світу, поступово відновить роботу в Україні, починаючи з 20 магазинів.

Загалом кількість магазинів по всій країні з часом зросте до 50, але Inditex не може сказати, скільки часу триватиме цей процес.

Деяких українських працівників вже відправили на навчання в Польщу для підготовки до повернення на роботу, пише видання.

34 магазини Inditex на півдні та сході України, які найбільше постраждали від війни, залишатимуться закритими. Там український уряд забороняє комерційну діяльність.